O mně

MVDr. Natálie Stečková

Jsem manželka, máma dvou velkých malých učitelů, dula České asociace dul, certifikovaná poradkyně při kojení Mamila, o.z., průvodkyně rituály a ve volném čase také tvůrkyně. Působím v Opavě a okolí.

Vystudovala jsem veterinární lékařství na brněnské univerzitě a už během několikaleté praxe v ordinaci jsem si uvědomila, že porodnictví je pro mě srdeční záležitostí. Tehdy jsem ale ještě netušila, že mě vlastní těhotenství a mateřství přivedou k podpoře a pomoci ženám právě v tomto období.

Během prvního těhotenství v roce 2016 do sebe začaly zapadat první střípky informací, otevřel se mi nádherný svět informovaného těhotenství a porodu a díky tomu jsem mohla láskyplně, bez zásahů a za podpory duly přivést na svět syna Adama. Nicméně po porodu nastalo náročné období, syn neprospíval a trvalo několik týdnů, než jsme narazili na laktační poradkyni, která nám dokázala pomoci a díky které jsme si synem mohli užívat kojení déle než tři roky. Tehdy jsme za ní museli cestovat několik desítek kilometrů a já si dala závazek, že tuto péči přivedu ženám i do Opavy a okolí. V květnu 2019 jsem se stala certifikovanou laktační poradkyní Mamila o.z. a na podzim téhož roku jsem zahájila studium porodní duly u České asociace dul.

V roce 2020 do naší rodiny přibyla druhá nádherná duše, dcera Mariana. Život ale někdy píše neočekávané scénáře, a tak se měsíc před porodem stalo, že mi byla diagnostikována rakovina štítné žlázy. Celý příběh najdete tady: 

Přes toto všechno nám byl dopřán krásný domácí porod a dnes už přes dva roky trvající kojení a já pevně věřím, že nás další roky čekají.

Ráda se učím novým věcem, ženám nabízím mimo jiné aromaterapeutickou péči, bylinnou napářku, provázení rituály spjatými nejen s těhotenstvím, poradenství nošení dětí v šátku a také zapůjčení porodního bazénku.

V neposlední řadě miluji tvoření, ať už s rukami zapletenými v provázcích při tvorbě macramé nebo plnými minerálních kamenů při výrobě energetických šperků.

Bude mi potěšením být i Vaší podporou v těhotenství, při porodu i po narození miminka.